Profesjonalny audyt SEO

Wykonanie kompleksowej analizy strony internetowej powinno stanowić punkt wyjścia do wykonywania jej optymalizacji. Dotyczy to zarówno poprawy samej struktury strony, jak i elementów mających wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Profesjonalne badanie wykonywane jet za pomocą dedykowanych narzędzi, sprawdzających krok po kroku wszystkie elementy witryny. Dzięki temu audytor ma pewność, że żaden z istotnych czynników, mogących mieć wpływ na efekt pozycjonowania, nie zostanie pominięty na etapie analizy.

Korzyści z przeprowadzenia audytu SEO

Starannie przeprowadzony i odpowiednio opisany audyt przyniesie administratorowi strony wymierne korzyści oraz niezbędną wiedzę na temat własnej witryny internetowej. Tak wykonany „przegląd techniczny” pozwala uzyskać kluczowe z punktu widzenia działań SEO informacje, takie jak:

  • dane o obecnej pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania,
  • sposoby na skuteczną poprawę tej pozycji,
  • wiedza o linkach zewnętrznych prowadzących do serwisu,
  • identyfikacja elementów wymagających poprawek (treść, słowa kluczowe, nawigacja itp.),
  • ocena responsywności strony www,
  • dane o szybkości ładowania witryny oraz czynnikach spowalniających,
  • analiza działań podejmowanych przez konkurencję.

Dlaczego warto wykonać audyt?

Oprócz wymienionych wyżej korzyści z analizy pozycjonowania warto zlecić go z jeszcze jednego powodu. Starannie przeprowadzone badanie strony pozwala szczegółowo zaplanować działania SEO i wybrać najlepsze narzędzia. Dla właściciela strony oznacza to wymierne korzyści finansowe. Dobrze wykonany audyt znacząco obniży koszty pozycjonowania, co oznacza mniejsze wydatki na promocję strony i podniesienie skuteczność całego procesu.

Pierwszy krok w pozycjonowaniu strony

Słaba widoczność serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania to kluczowy powód, dla którego warto zlecić wykonanie audytu. Może się bowiem okazać, że wystarczy kilka drobnych poprawek, by pozycja strony uległa znacznej poprawie. Niezależnie od tego, analiza SEO powinna zawsze stanowić pierwszy krok w procesie pozycjonowania strony, sklepu, bloga lub dowolnego serwisu. Wiedza o niezbędnych do wykonania poprawkach, modyfikacjach kodu czy działaniach wstępnych nie tylko uprości działania pozycjonerów, ale również znacząco skróci czas oczekiwania na uzyskanie zakładanych rezultatów optymalizacji.